Очищення і попередня підготовка молока

1
Лабораторія (аналіз якості)
2
Охолодження молока
3
Зберігання сирого молока (не більше доби)
4
Сепарування (механічна очистка) Сепаратор відокремлює найдрібніші механічні домішки і мікробні клітини, з відцентровою силою понад 5000 об./хв при нагріванні молока до 50-55°С.
5
Нормалізація за вмістом жиру
6
Бактофугування Бактофуга з відцентровою силою 6000 об./хв при нагріванні молока до 45-50°С видаляє з нього до 99% бактерій механічним способом без використання хімії.
7
Пастеризація (знищення мікробів і хвороботворних бактерій) та глибоке охолодження Виробляється в пастеризаційно-охолоджувальній установці (ПОУ). Спочатку молоко нагрівається до 72 ° С, а потім охолоджується до 4 ° С.
8
Переміщення в резервуари для зберігання суміші
9
Деаерація (видалення повітря і газів) Проводиться деаератором за температури близько 75°С для поліпшення смакових якостей молока.
10
Гомогенізація (надання молоку однорідності за консистенцією) Проводиться гомогенізатором, який подрібнює жирові кульки в молоці.
11
Пастеризація Молоко нагрівається до 95°С протягом 5 хвилин для запобігання розвитку небажаної мікрофлори, яка може негативно вплинути на якість молочних продуктів.

Виробництво кефіру

Особливість рецептури кефіру ТМ «Слов'яночка» полягає в найвищій якості сировини (молока) і оптимальній комбінації заквасок, що забезпечує корисність кефіру і стабільність його консистенції протягом усього терміну зберігання.

1
Охолодження пастеризованого і підготованого молока до температури близько 26°С для заквашування
2
Внесення закваски через люк або в потоці При внесенні закваски в потоці досягається більш високий рівень гігієни ведення процесу.
3
Процес заквашування Розвиток корисних молочнокислих заквасочних культур.
4
Охолодження в потоці Завдяки цій технології досягається більший термін зберігання, сам процес охолодження проводиться швидше і досягається нормальна консистенція продукту, яка не змінюється протягом усього терміну зберігання.
5
Лабораторія (перевірка якості продукту)
6
Видув, формування упаковки
7
Приготування озону для дезінфекції пляшки
8
Дезінфекція пляшки
9
Фасовка кефіру в пляшки і упаковки фін-пак і пюр-пак
10
Закупорювання
11
Нанесення етикетки
12
Групова упаковка

Виробництво пряженого молока

1
Ловлення підготованого і пастеризованого молока – витримування молока протягом певного часу за температури від 95°С для отримання кремового кольору і специфічного смаку
2
Глибоке охолодження пряженого молока до температури 4-6°С
3
Фасовка пряженого молока

Виробництво ряжанки

1
Ловлення підготованого і пастеризованого молока – витримування молока протягом певного часу за температури від 95°С для отримання кремового кольору і специфічного смаку
2
Охолодження пряженого молока до температури заквашування
3
Внесення закваски і сквашування до досягнення pH 4,6
4
Охолодження в потоці
5
Фасовка ряжанки

Виробництво сметани

1
Отримання вершків від сепарування підготованого молока
2
Гомогенізація
3
Пастеризація
4
Охолодження до температури заквашування
5
Внесення закваски
6
Заквашування до досягнення pH 4,6
7
Охолодження
8
Фасовка