Орися Німченко: «Цей, здавалося б, простий продукт є високотехнологічним та унікальним»

27.03
2018

Орися Німченко - Голова правління ПрАТ «Вімм-Біль-Данн Україна»

— У чому особливість виробництва перетертого сиру «Слов'яночка»? Як він стає таким однорідним? 

Головний технологічний секрет — надзвичайно лагідне поводження з білками у процесі переробки молочної сировини на сир. Насамперед — низькотемпературна обробка. Вона дозволяє зберегти біологічну користь кисломолочного продукту, яку дає йому природа. Молочний білок зберігає свою натуральну ніжність і пластичність, що й надає перетертому сиру «Слов'яночка» таку ніжну однорідну консистенцію.

 

— У чому відмінність сиру «Слов'яночка» від інших?

Насамперед, цей, здавалося б, простий продукт є надзвичайно високотехнологічним та унікальним. Наш перетертий сир виготовляється з відбірного молока в закритому середовищі, що гарантує якість та користь і для дітлахів, і для дорослих. Крім того, новітнє  фасувальне обладнання дозволяє нам на рівні передових технологій розфасувати перетертий сир у сучасну герметичну упаковку з вакуумним бар’єром.

 

— Що дає таке фасування?

Це не тільки зручно, але й допомагає зберегти всі властивості сиру, захистити його від будь-яких зовнішніх впливів. І головне — зберегти абсолютно природний чистий кисломолочний смак усіх трьох видів перетертого сиру.

 

— Які ваші улюблені страви з перетертим сиром «Слов’яночка»?

Я родом із заходу України і пам’ятаю ще з дитинства, як моя бабуся завжди пекла в печі після хліба сирник.  А я допомагала їй – розтирала домашній сир із цукром та яйцями у великій макітрі. Який сирник був смачний! Зараз його прийнято називати «чізкейк». Рецептів його приготування безліч, а я поділюся своїм найулюбленішим із використанням нашого сиру.

 


Нам знадобиться:

печиво («Пряжене молоко» і подібні до нього) – 400 г; 
масло вершкове – 150 г; 
сир (жирністю мінімум 9 %) – 800 г; 
вершки (жирністю 20 %) – 120 г; 
цукор – 200 г + 2 ст. ложки; 
яйце куряче – 3 шт.; 
ванільний цукор – 1 уп.; 
малина або інші фрукти чи ягоди – 400 г; 
сметана (жирністю 20 %) – 250 г.

 

Подрібнити печиво на крихти. Розтопити шматочок вершкового масла у мікрохвильовці. Поки масло охолоджується, застеляємо дно форми для випікання листом пергаменту. Розтоплене масло вливаємо у посуд із перемеленим печивом і добре вимішуємо до однорідності. Отриману масу викладаємо у форму. Низ пирога має бути не товщим за 1 см, а його борти – не товщими за 7 мм.

Готуємо начинку. Для неї ідеально підходить перетертий сир «Слов’яночка», тому що він уже нагадує крем: не зернистий, не розсипчастий, має однорідну консистенцію. Щоб крем став ще ніжнішим, до нього можна додати вершки та вимішати блендером до однорідної ніжнокремової текстури.

Додаємо до суміші яйця, цукор — звичайний і ванільний — і знову вимішуємо блендером до однорідності. Підготовлену основу заповнюємо отриманою начинкою і ставимо у духову піч на 50 хв. За час випікання збиваємо сметану, до якої додаємо 2 ст. л. звичайного і трохи ванільного цукру. Коли закінчиться випікання пирога, виймаємо його з духовки та збільшуємо її температуру до 200°C. Поки прогрівається духовка, виливаємо збиту сметану на сирну масу, якщо необхідно — розгладжуємо. І ще на 7 хв ставимо пиріг допікатися. Перед подачею прикрашаємо ягодами чи фруктами.

всі новини